Головна сторінка

Cвято для дітей із Запорізької області

Печать
PDF

10.01510 січня, у культурно-мистецькому центрі "Скарбниця" районного Палацу культури відбулося свято для дітей із Запорізької області. Захід організовано за сприяння районної державної адміністрації та з нагоди Різдвяних свят. Привітали гостей із Запоріжжя заступник голови райдержадміністрації Василь Поштарюк працівники районного Палацу культури та народного аматорського  колективу «Ми - українці  ». Присутні побажали дітям гарного  Різдва, вручили солодкі подарунки та організували цікаве свято.

10.017

Печать
PDF

5.014Традиційно, протягом останніх декількох років Богородчанщина приймає учнівську молодь зі Сходу України. Цього року до нас завітали 30 учнів із Запорізької області, в супроводі чотирьох вихователів, які в період з 4 по 12 січня 2018 року перебуватимуть у сім'ях сіл Старуня, Ластівці, Забережжя, Іваниківка та Богрівка. 
      У культурній програмі для учнів підготовлено знайомство з обласним центром Прикарпаття – містом Івано-Франківськом, яке проходтитиме 5 січня. Святвечір та Різдво учні проведуть в сім'ях богородчанців, щоб відчути справжній дух Різдва, відкрити для себе давні українські святкові традиції та прийняти участь в надзвичайно важливому та радісному дійстві – Коляді. 9 січня наші гості зможуть відвідати одну з найдавніших пам'яток нашого району – Манявський Скит, що є дуже символічно під час Різдвяних свят. Наступного дня діти милуватимуться мальовничою, казковою природою нашого гірського містечка Яремчі. Ну, і на завершення «карпатських» зимових канікул, для учнів зі Сходу будуть проведені святкові заходи із найщирішими вітаннями від дітей шкіл нашого району, які завжди радо приймають гостей.

Оптимізація співпраці різних соціальних інституцій щодо реалізації актуальних проблем дошкільної освіти

Печать
PDF

 20171214 10481314 грудня 2017 року на базі Богородчанського закладу дошкільної освіти  №4 «Зірочка»   відбулося засідання методичної майстерні керівників закладів   з проблеми «Оптимізація співпраці різних соціальних інституцій щодо реалізації актуальних проблем дошкільної освіти».

20171214 103627Метою  методичної майстерні було актуалізувати проблему співпраці закладів дошкільної освіти з різними соціальними інституціями у контексті сучасних освітніх змін. Різноманітні форми роботи : науково-методичне інформування, презентації, показові заходи, педагогічні діалоги - сприяли розв’язанню завдань семінару: висвітленню основних напрямів педагогічної взаємодії закладів дошкільної освіти з різними соціальними інституціями та популяризуванню кращого досвіду роботи з означеної проблеми, що склався на рівні міста/села. 

Школа на шляху демократичних перетворень

Печать
PDF

25348660 710923929107289 2839753684434450624 n13 грудня 2017 року  на базі Солотвинського НВК  "ЗОШ - ліцей" відбулось засідання постійно     діючого семінару директорів закладів освіти Богородчанського району, завданням якого було підвищення компетентності керівників в умовах освітніх змін. Презентаційні уроки з їх наступним обговоренням, науково-методичне інформування,  презентації - основні форми роботи під час семінару. Питання освітньої реформи лягли в  основу тренінгу з проблеми семінару, проведеного  завідувачем лабораторії управління та організації освіти ОІППО Ольгою Нижник та методистом Світланою  25158298 710923889107293 5427496665269884792 nКлімковською. Активні форми роботи мотивували  всіх  учасників тренінгу до роботи в команді, до активного пошуку розвязання проблем, які сьогодні є актуальними  і спонукають керівників приймати виважені рішення. 

Від творчого бібліотекаря до зацікавленого читача: практика використання інновацій на підтримку читання

Печать
PDF

фото15Сучасне інформаційне середовище швидко змінюється, стає більш віртуально-мультимедійним. Тому  для  збереження в школярів інтересу до читання книг бібліотекарям доводиться прикладати значно більше зусиль, ніж раніше. Для колегіального пошуку шляхів вирішення проблем, що стоять перед шкільними бібліотеками щодо підвищення статусу книги і читання в учнівському середовищі,  бібліотекарі закладів загальної середньої освіти району зустрілися 11 грудня 2017 року в Космацькій ЗОШ І-ІІ ступенів на черговому засіданні методичного об’єднання шкільних бібліотекарів.

Всі заходи засідання підпорядковувалися темі «Від творчого бібліотекаря до зацікавленого читача: практика використання інновацій на підтримку читання». Розпочалася зустріч з привітання директора школи Костишин Галини Мирославівни, яка розділила  стурбованість бібліотекарів зниженням зацікавленості школярами читанням, розповіла про  техніки промоції читання, які застосовуються  бібліотекарем школи  Пулишій Наталією Іванівною.

Задля підвищення професійної компетентності та бібліотечної майстерності з питання використання інновацій на підтримку читання   Наталія Іванівна поділилася з колегами  досвідом роботи за темою «Сучасні методи і технології підтримки й розвитку дитячого читання». А далі запросила шкільних бібліотекарів і учнів п’ятого класу на зустріч у бібліокафе.  

фото14На початку заходу читачі познайомилися з меню,  а далі виконували підібрані бібліотекарем цікаві завдання, що включали пошук інформації в книгах, написання листа  Святому Миколаю  в рамках акції «Святий Миколаю, наших воїнів оберігай», розгадування кросворду. Справжня інтрига очікувала відвідувачів бібліокафе  біля виставки-сюрпризу  «Кіт в мішку», на якій бібліотекар виклала  книги, загорнуті у папір. Дітям було цікаво вибрати книгу  практично «наосліп», не знаючи її  автора і назви. Серед інших запропонованих  практик, які можуть бути використані для популяризації читання серед користувачів шкільної бібліотеки, рекомендаційні списки літератури – читаміни «Що читати далі?», акція «Бібліотекарі читають дітям», використання  мультимедійних візуальних засобів.

Науково-методичний модуль засідання методичного об’єднання шкільних бібліотекарів включав методичні гойдалки «Асортимент бібліотечних інновацій PRO-сування читання», методичну консультацію «Можливості шкільної бібліотеки щодо популяризації читання в учнівському середовищі: сучасний український досвід», перегляд виставки «Літературне лате», які провели бібліотекар школи Наталія Пулишій  та методист районного методичного кабінету Ольга Демянюк.

Під час круглого столу бібліотекарі обмінялися  позитивними враженнями про проведені заходи, обговорили тему практичного  використання інновацій на підтримку читання, напрацювали рекомендації  щодо подальшої діяльності з підвищення статусу книги серед дітей і підлітків.